Leki i Suplementy

Czym jest Vizarsin?

Vizarsin jest jednym spośród leków na poprawę erekcji. Spotykany jest w postaci zwykłych tabletek albo w postaci tabletek, które rozpadają się w jamie ustnej. Wszystkie dawki wymienionego leku dostępne są wyłącznie na receptę. 

Tabletki powlekane Vizarsin

W jednej tabletce powlekanej Vizarsin, znajduje się 100 mg sildenafilu pod postacią cytrynianu. Lek ten ma w składzie także laktozę – jeżeli wcześniej u pacjenta została stwierdzona nietolerancja na wybrane cukry, konieczne będzie skonsultowanie się ze specjalistą, zanim przyjmie się wymieniony lek.

Tabletki Vizarsin podlegające rozpadowi w jamie ustnej

1 tabletka Vizarsin, która ulega rozpadowi w ustach, zawiera w swoim składzie 100 mg albo 50 mg sildenafilu. Lek ten zawiera także sorbitol – jeżeli u pacjenta została wcześniej stwierdzona nietolerancja na wybrane cukry, zalecana jest konsultacja ze specjalistą, zanim zacznie się przyjmować ten lek. Środek ten zawiera ponadto aspartam, czyli źródło fenyloalaniny, co trzeba brać pod uwagę u osób chorujących na fenyloketonurię.

Vizarsin – w jaki sposób działa?

Zawarty w leku Vizarsin Sildenafil działa dzięki wspomaganiu rozkurczania naczyń krwionośnych obecnych w prąciu, zwiększając tym samym dopływ krwi do prącia w czasie seksualnego podniecenia. Sildenafil wspomaga osiąganie wzwodów tylko pod warunkiem, iż wystąpi uprzednio seksualne podniecenie.

Kiedy używać Vizarsinu?

Lek Vizarsin stosuje się celem leczenia zaburzeń erekcji u mężczyzn dorosłych, czyli impotencji, która definiowana jest jako brak możliwości uzyskania albo utrzymywania erekcji prącia odpowiedniej do odbywania stosunków seksualnych.

Vizarsin – jak go stosować?

Dawkowanie specyfiku Vizarsin ustalane jest przez lekarza. Lek ten winien być przyjmowany na ok. godzinę przed zaplanowaną seksualną aktywnością. Czas, po którym lek ten zacznie działać może być różny u różnorodnych osób, na ogół wynosi od 30 minut do 1 godziny: działanie tego specyfiku może następować później, jeżeli przyjmie się go zaraz po zjedzeniu obfitego posiłku. Trzeba skonsultować się z lekarzem, jeśli po wzięciu Vizarsinu nie dojdzie do erekcji albo kiedy czas trwania wzwodu nie będzie wystarczający celem odbycia satysfakcjonującego płciowego stosunku.

Jak należy zażywać Vizarsin?

Vizarsin można przyjmować wraz z posiłkami albo niezależnie od nich. Tabletka powlekana powinna zostać połknięta w całości i popita wodą. Tabletkę podlegającą rozpadowi w obrębie jamy ustnej trzeba umieścić na języku niedługo po wyjęciu jej z opakowania; po upływie paru sekund tabletka ta się rozpadnie w ustach i można ją będzie przełknąć bez popijania, albo też popijając wodą.

Kiedy nie należy stosować Vizarsinu?

Lek ten nie powinien być podawany osobom mającym alergię na zawartą w nim substancję czynną (sildenafil) albo na którykolwiek z reszty zawartych w nim składników. 

Zachowanie ostrożności w czasie używania leku Vizarsin

Zanim rozpocznie się stosowanie leku Vizarsin, lekarz powinien przeprowadzić z pacjentem odpowiedni wywiad, przeanalizować przeciwskazania, jak i środki ostrożności mające związek z używaniem tego środka i zdecyduje czy lek ten można stosować, jak i czy pacjent powinien zostać poddany szczegółowej obserwacji. W przypadku chociażby najmniejszych wątpliwości, które związane są z używaniem leku, trzeba koniecznie skonsultować się z lekarzem. Nie można przekraczać zaleconych przez lekarza dawek. Jeżeli dojdzie do nagłego pogorszenia się wzroku albo jego nagłej utraty, konieczne będzie przerwanie stawiania Vizarsinu i bezwzględne podjęcie kontaktu z lekarzem. Lek Vizarsin nie powinien być stosowany wraz z miejscowymi albo doustnymi terapiami zaburzeń w zakresie erekcji.

Vizarsin – jak powinien być stosowany wraz z innymi lekami?

Należy poinformować swojego lekarza albo farmaceutę o wszystkich przyjmowanych obecnie lekach, w tym także o specyfikach, które można nabyć bez konieczności okazywania recepty. Lek Vizarsin nie powinien być stosowany, jeżeli pacjent przyjmuje na co dzień: leki odpowiedzialne za uwalnianie tlenku azotu, azotany (monoazotan izosorbidu czy nitroglicerynę).

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*